Preskoči na glavni sadržaj

Siromašna indijanka

36

...iz mamine stare bilježnice... Taj kolač je često pripremala kao mlada mama.

Zašto takav naziv neznam, ali kolač bi vjerujem  zadovoljio i indijanke i ostale :))

...iz mamine stare bilježnice... Taj kolač je često pripremala kao mlada mama.

Zašto takav naziv neznam, ali kolač bi vjerujem  zadovoljio i indijanke i ostale :))

Sastojci

20 dag šećera
3 žlice masti
20 dag brašna
1 šalica (2dcl) mlijeka
2 žlice kakaa
1 žličica ulja

Priprema

1.

Žumanjke, šećer i mast miksati dok se ne dobije pjenasta masa u koju se postepeno dodaje mlijeko, brašno, pecilni i kakao.

To peći na 170° oko 20 min, u namštenoj i pobrašnjenoj tepsiji. Dok se biskvit ne odvaja od protvana. Napraviti 'test' čačkalicom.

2.

Pećeni biskvit izvadit iz pećnice (ne iz protvana jer je mekan!) i poriti krpom da se postepeno hladi.

Umiješati snijeg od bjeljanjaka postepeno dodajući štaub šećer, tući na pari u lijepu kremicu.

3.

Na biskvit staviti taj šam, i vratiti kolač u isključenu pećnicu, tek tolko da od topline očvrsne šam da bi lakše glazirali. Ja uključim ventilator u pećnici (bez temp, jer je još topla od pečenja biskvita).

Za to  vrijeme na pari rastopiti čokoladu i žličicu ulja te ukrasiti kolač.

4.

Savjeti:

Peći u manjem protvanu.

Šaum tući na pari sve dok se drži za metlice od miksera, a ne da kaplje.

Rezati kocke kad je glazura još malo mekana (inače puca).

7

Nema potrebe za VIkanjem 😉 budem promjenila avatar 😉

Mora da je iz vremena sa vaseg avatara,kad je od MAME ,ide u omiljene👍

Very nice.

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)