Preskoči na glavni sadržaj

kapučino ploške

20 minuta
88

ako ste za nešto kremasto,fino a da se ne peče i brzo je gotovo-onda je ovo desert za vas...Ja sam ga radila s turskim keksom(a može i s petit keksima ili piškotama)...

ako ste za nešto kremasto,fino a da se ne peče i brzo je gotovo-onda je ovo desert za vas...Ja sam ga radila s turskim keksom(a može i s petit keksima ili piškotama)...

Sastojci

za
30 dag turskog keksa(piškota,petit keksa..)
4 v.ž likera od slatkoga vrhnja(kave ili sl.)
1 želatina fix ili kremfix

Priprema

1.

Za kremu izmiksajte slatko vrhnje s želatinom fix i šećerom u prahu pa ga podijelite na pola.U polovicu dodajte otopljenu tamnu čokoladu a u polovicu listiće badema i aromu badema.

Image
2.

Instant kavu otopite u vrućoj vodi,pa dodajte liker od slatkoga vrhnja,kave ili bilo koji koji vam odgovara(može i rum,ili bez...)U to ćete umakati kekse.

Image
3.

Obložite duboku posudu(oko 1l) prozirnom folijom.Posipajte šećerom.Na dno stavite red turskih keksi umočenih u kavu(može i piškote,ili petit kekse)Prekrijte polovicom tamne kreme,pa opet red keksi,slijedi polovica bijele kreme.

Image
4.

Tako ponovno-meni došlo 2 reda s bijelom i 2 s tamnom kremom.Malo bijele kreme ostaviti za ukras.Završite s redom keksi,zamotajte foliju i stavite par sati u frižider.Tad pažljivo odmotajte i istresite naopako na pladanj,premažite ostatkom kreme .

Image
5.

Po vrhu naribajte bijelu čokoladu za ukras.Poslužite ohlađenu..

Image

10

Fenomenalno i prelepo

😍👋hvala vam svima-divne ste!!

prava bomba😋

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)