Preskoči na glavni sadržaj

ღ Maneštra od mišancije

5

  Bar jednom tjedno pokušavam u svojoj prehrani imati grahorice 

 ukusno i jednostavno jelo  za napravit , svakako  isprobajte :)

  Bar jednom tjedno pokušavam u svojoj prehrani imati grahorice 

 ukusno i jednostavno jelo  za napravit , svakako  isprobajte :)

Sastojci

1 šalica mišancije mahunarki legumi zorzi ZUPPA DELLA FATTORIA
svinjski krmenadl bez kosti
crvena paprika slatka
može i nemora blagi il ljuti feferoni
celer list
malo pancete ili kakve kobasice može i nemora

Priprema

1.

Namočite mišanciju  naveče,  operite u dvije, tri vode i stavite kuhati u hladnu vodu. Dodajte narezanu kapulu, malo sjeckanog peršina i dva lista celera (njih će te izvaditi na kraju kuhanja)

Kad se skuhalo  grahorice procjedite a vodu sačuvajte.

2.

Narezati kapulu sitno
zažutiti na ulju
pa na to ,prodinstat izrezanu  krumpir ,mrkvu i pancetu ili kakve kobasice .

Image
3.

Kad malo dobije boju dodati
svinjetinu  izrezanu na kockice
Pa sve skupa dinstati  20 tak minuta na laganoj vatri po potrebi podlijte malo vodom u kojij ste kuhali grahorice .

Image
4.

Dodati u ovo prethodno skuhanu mišanciju grahorica  dozačiniti  po ukusu  dodat malo slatke paprikom i malo koncentrata od paradajza peostalu tekućinu od grahorica po potrebi dodati još vode ovisno koliko gusto /rjetko želite da maneštra izgleda  pa prokuhati  sve zajedno.

5.

 pred kraj kuhanja dodati iskosan češnjak peršin ili / i ako volite koji feferončić supeer

Image
6.

Napomena : Ukoliko ćete jelo jesti i drugi dan ili zamrznuti višak  izbacite krumpir umjesto njega pred kraj kuhanja ukuhajte noklice ili paštu

Posluživanje

Posližiti toplo uz fetu kruha,.

Dobar tek!

10

Najprije sam pomislila da je varivo od "mišancije" koju kupujem na placu (listovi maslačkai sveg divljeg bilja.."   No ovo je mješane grahorice koje   često kuham  jako je zahvalno i obogačujem i ja sa povrćem koje imam.. Sviđa mi se tvoj recept jer slično radim..ali laganiju verziju...prije smo ljuto volili ali neki imaju problemma s gihtom..pa sve nešto kuham  laganini ili sve u jednu padelu pa izdvojim za nas koji možemo i malo obogatim začinima i ljutim papričicama❤️

moram potražiti...

 je pakirano je tako   kupim ovdje u  Ri brodokomercu ili plodine ili konzum  zorzi legumi secchi   mišancija  grahorica leća ,ječam,  grašak, fažol  ... nekad uzmem i zuppa mediteranea pakiranje isto je fino

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)