Moj profil

Kefir (tibetanska) gljiva

   KEFIR je bakterija koja kuhano kravlje mlijeko za 24 h preradi u ukusno piće. KEFIR sa mlijekom se čuva u hermetički zatvorenoj posudi na temperaturi od 15 do 20 stupnjeva. KEFIR se može ostaviti da sazrijeva i do 48 sati a potom se pije.


Kefir od tibetanske gljive je blagotvoran, naročito se ističu njegova dejstva na rješavanje problema sa probavom i želudačnim problemima, pa čak i čirom.

KEFIR

KEFIR je bakterija koja kuhano kravlje mlijeko za 24 h preradi u ukusno piće. KEFIR sa mlijekom se čuva u hermetički zatvorenoj posudi na temperaturi od 15 do 20 stupnjeva. KEFIR se može ostaviti da sazrijeva i do 48 sati a potom se pije.

Stanovnici Kavkaza piju KEFIR od rane mladosti i ne znaju za oboljenja od raka, TVS, želučanih bolesti i dr.. Ovo je ustanovio Profesor Dr.. Remeško koji je cijeli svoj život posvetio proučavanju KEFIR i njegove vrijednosti. U Njemačkoj je Dr.. Marso ustanovio njegovo ljekovito svojstvo i sa njim uspješno liječio katar dišnih organa, grčeve u želucu, čir na želudcu i dvanastopalačnom crijevu, upalu crijeva, upala bubrega i mjehura, ženskih bolesti, povraćanje u trudnoći, a posebne rezultate daje u liječenju svih oblika oboljenja izazvanih gljivicom Candida albicans.

PRIPREMA

U staklenu posudu (teglu sa hermetičkim zatvaračem) naliti kuhano hladno kravlje mlijeko. Pri vrhu posude ostaviti 1-4 sm praznog prostora da posudu ne bi razbila ugljikovi kiselina, a zatim u naliveno mlijeko ubaciti gljivicu KEFIRA, pa posudu hermetički zatvoriti.Ovako spremljenu smjesu ostaviti u prostoriji s temperaturom od 15 do 20 stupnjeva, s tim da temperatura ne prijeđe 30 stupnjeva. Za normalnu uporabu pripremljeni KEFIR nakon 24 h procijediti kroz cjediljku u posudu za korištenje. Teglu za spremanje KEFIRA oprati, pa u nju sipati hladno kravlje mlijeko, ubaciti gljivicu KEFIRA iz cjediljke, hermetički zatvoriti i odložiti na mjesto za sazrijevanje. KEFIR iz želuca ide direktno u krv. Može se čuvati i upotrebljavati najdalje 48h od spremanja.

KEFIR se ni momenat ne smije ostaviti bez mlijeka osim kad se pere, 12h star KEFIR progoni, 48h star zatvara.

Svakih sedam dana KEFIR treba temeljito oprati u hladnoj vodi 20-25 stupnjeva, a zatim ga odmah staviti u novo mlijeko. Kada se KEFIR jako uveća treba ga prilikom pranja podeliti, naliti mlijekom i ponuditi prijateljima.

PRIMJENA

1. Oboljenja živčanog sustava: 1 lit. dnevno

2. Nesanica: 1 litra dnevno

3. Oboljenja želuca: pola litra dnevno tijekom dva mjeseca

4. Bronhitis i astma: pola litra dnevno 2-3 mjeseca

5. Malokrvnost: 1-2 litra dnevno najmanje 3 mjeseca

6. Ekcem: pola litra dnevno uz mazanje KEFIRA oboljelih mjesta 2 tjedna

7. Skleroza: 1 litra dnevno

8. Visok krvni tlak: 1 litra dnevno 1-6 mjeseci

9. Žuč: 1 litra dnevno

10. Zatvor: pola litra dnevno KEFIRA starog 12h

11. Bubrezi: 1 litra dnevno

12. Žutica: 1 litra dnevno 2-3 mjeseca

13. Želudac i crijeva: pola litra dnevno. Kiselina nestaje za par dana

14. Kandida: 1 litra dnevno. Ukoliko je potrebno razblaženim rastvorom navečer isprati vaginalno.

15. Rak: 1 litra dnevno kao preventiva.

http://www.astma.rs/ishrana/kefir-napitak-dugovecnosti/


:(Još nema komentara

Budi prva/i, podijeli svoje mišljenje o slici i pomozi nekome u odabiru savršenog jela.